Tělesné tresty

25. července 2015 v 21:11 | Marie |  Co se děje v ČR
V poslední době se debatuje o tom zda tělesně trestat děti.

Jsem současně pro i proti, ale asi mi není souzeno tenhle fenomén hodnotit, protože..... Dospělá nejsem, a stačí mě napomenout, a už se omlouvám. Také si myslím že ve většině případů jsou tělesné tresty konány, protože jsou prostě a jednoduše jednodušší variantou trestů.

Tělesné tresty mi přijdou až ponižující, jelikož když někdo uhodí dospělého člověka hned to vyšetřuje policie. To je asi jiný případ, ale někdy rodiče děti zmlátí opravdu mnoho.

Přitom by se sebou rodiče neměli nechat cloumat.

Nejvíce mi ale vadí když rodič řekne že chce z dítěte vychovat osobnost, a přitom dítě "mlátí" třikrát denně, bitím planě vyhrožuje, a bije preventivně načež dítěti vysvětluje že to je pro jeho dobro.

Ale je to asi individuální jelikož je každé dítě jiné, a výchovné postupy a názory se různí.

Doporučuji si uvědomit že dítě je nová generace, a Vaše výchovné postupy mohou ovlivnit nejen život jeho, ale i jeho možných dětí, a dalších potencionálních generací.

Jak už jsem ale výše zmínila, není mi asi hodno tenhle fenomén hodnotit. Pokud si budu blog vést dlouho, třeba se k tématu ještě jako dospělá vyjádřím, a přidám metodu/výchovný postup, kterým/ou svého potenciálního potomka vychovávám. To si asi hodně věřím, protože v šestnácti potomky mít nehodlám..... Ale možná se nějakého takového konkrétnějšího článků dočkáme.

K zavedení zákonu proti bití dětí se ale radši nevyjadřuji, protože jak s oblibou říkám když nemám konkrétní názor, všechno má svá pro a proti..... Navíc v současné době není skoro nic jednoznačné.

Zatím se nic neděje (vzhledem k rubrice co se děje v ČR, velice logické), proto tyhle témata asi necháme vládě.

Nechat to vládě asi nebude to nejlepší rozhodnutí, ale žádné jiné bohužel míti nemůžeme, takže to bohužel na vládě nechat musíme.

Ano, můj názor je a není rázný a přesvědčivý.

Bít či nebít, to je oč tu běží?! Já doporučuji spíše nebít, i když nějaký s prominutím "rozmazlený fracek" to opravdu potřebuje ke své budoucí (ne)existenci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucie Stráňková Lucie Stráňková | 23. srpna 2015 v 19:42 | Reagovat

Nikdy bych to svým dětem neudělala tak nevím kdo to svým dětem může dělat . :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama