Jižní Morava

7. srpna 2015 v 11:29 | Marie
Rozhodla jsem se napsat článek o kraji ve kterém bydlím, a tedy o Jižní Moravě.

Tak tedy, rozhodla jsem se ho nezařadit do žádné rubriky, protože mě vážně nenapadá jestli ho zařadit do rubriky názory, nebo ze života jedné puberťačky, tak napište do komentářů, a já ho tam třeba dodatečně zaadím.

Prvním fenoménem nejen Jižní Moravy, ale Moravy jako celku, je věta: Na Moravě nemaj internet. Což snad blogery nepostihlo, protože si myslím že blog si nepíšou jen "Pražáci'' ale moravských blogerů je opravdu velká komunita.

Druhým fenoménem týkajícím se převážně a zejména Jižní Moravy je fakt že některé pochybné existence si pořád myslí že v tomhle malebném kraji má každý vinný sklep. Ano, chápu že v kraji ve kterém žiji je těch sklepů tak nějak víc, ale to neznamená že mi kteří bydlíme ve městě, sice v menším, ale jako mini město se mi to nezdá, a ještě v bytovce, máme ve sklepě víno.

Početná skupina moraváků mluví úplně normálně, jako jiní, pro někoho významější obyvatelé České republiky. A navíc všiml si z vás někdo, že bych psala nějak jinak? Jo, možná mluvím a píšu někdy trochu nespisovně, Ale jiný kraj, jiný mrav. K domněnce že každý Moravák mluví brněnským hantecem také dost přispěli vinaři, kteří naše nářečí úplně dokonale zkreslili, a dky tomu jim naštěstí většina chytřejších čechů nevěří. Ale vždycky se najde někdo kdo si myslí že tak početná skupina mluví úplně jinak než zbytek republiky, a ostravské bo jim nevadí bo nejsou vůbec moderní.

A dost mě štve že Morava, a zejména ta jižní je vlastně folklorní a krojová, a že panímámi, a pantátové po ulici chodí v krojích, a co víc pantátové každou neděli v krojích chodí na jedno, a žen se ve vyjimečných situací připojí k nim. Ne jako zbytek republiky se početná skupina z nás dělí na abstinenty, skoro abstinenty, teda ty co pijí při vyjimečných situacích, a na s prominutím "ožralce, se kterými manželky do hospody nechodí vůbec, a radši jdou někam s kámoškami, a také se dělí na abstinentky, skoro abstinentky, a "ožralkyně, které by si kroj na normální nošení prostě nevzaly, jelikož jim to přijde nevkusné, a staromódní. V Brně by se člověk divil mnohem víc nad tím že má někdo kroj, než nad tím že někdo odhodil cigaretu, nebo plivnul na zem, jelikož brno je jako kždé jiné město v centru, územím "vajglů" a zaplivaných území, na které se ani stoupnout nedá.

A co ty, jaký máš názor na Jižní Moravu?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama